Webinarium podsumowujące projekt

8 grudnia 2021 roku odbyło się webinarium podsumowujące realizację projektu #NieZostawiamCzytelnika. W trakcie spotkania przypomniano cel kampanii oraz szczegółowo omówiono realizowane w jej trakcie działania m.in. treści wykładów i paneli tematycznych, program seminarium „Biblioteka włączająca – zadania, wyzwania, realizacja” oraz  towarzyszących mu warsztatów.

“Czy niewidomi czytają książki tylko w brajlu?”

Wykład online odbył się 23 czerwca 2021 r. o godz. 13:00 i został wygłoszony przez Monikę Dubiel – psycholożkę i filolożkę hiszpańską, osobę niewidomą, konsultantkę rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzroku, trenerkę prowadzącą szkolenia z zakresu audiodeskrypcji, dostępności i savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

Czytanie. Jak się z tego nie wymigać?

Wykład wygłoszony przez Aleksandrę Szorc odbył się 28 czerwca. W trakcie spotkania padły odpowiedzi na następujące pytania: Czy określenie osoby niesłyszącej „Głuchą” jest właściwe, czy jednak niestosowne? Język polski a polski język migowy – w czym tkwi różnica? Czy brak słuchu wpływa na znajomość języka polskiego? Jakie zasady savoir vivre obowiązują w stosunku do osób z niepełnosprawnością słuchu?

Panel literacki poświęcony reportażowi

30 września 2021 r. odbył się panel poświęcony reportażowi z udziałem znanych polskich reporterek: Joanny Gierak-Onoszko, Katarzyny Kobylarczyk i Julii Wizowskiej. Prowadzący spotkanie Rafał Hetman pytał autorki o to jak i czy w ogóle zmienia się współczesny reportaż, czym się inspirują, kiedy piszą i gdzie szukają inspiracji. Autorki dzieliły się z uczestnikami panelu informacjami o kulisach swojej pracy, a także tym, jak patrzą na zawód reporterki w XXI wieku.