Panel kryminalny

Już 27 września 2021 r. w godzinach 17.00-18.30 zapraszamy na panel literacki poświęcony powieści kryminalnej.

Na naszych wirtualnych kanapach pojawią się znani i lubiani pisarze:

Zdjęcie przedstawia Annę Rozenberg.

Anna Rozenberg – częstochowianka, mieszkająca od 2011r. w Wielkiej Brytanii, która zainspirowała ją kryminalnie; czterokrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Zadebiutowała bajką terapeutyczną dla dzieci na łamach częstochowskiego tygodnika „7Dni”. Autorka świetnie przyjętych opowiadań w antologiach „Czas zbrodni” oraz „Nikomu się nie śniło”. W marcu 2021r. nakładem wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału ukazał się jej debiut „Maski pośmiertne”, który jest początkiem serii o inspektorze Redfernie. Już 1 września premiera kolejnego tomu powieści. Na co dzień prowadzi portal redakcje.com.pl, gdzie pomaga szlifować teksty literackie i komercyjne. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie kryminałów, egzotyczne wyprawy i głaskanie kotów, których jest niekwestionowaną wielbicielką.
[Fot. Dominik Tamioła]


Zdjęcie przedstawia Martę MatyszczakMarta Matyszczak – autorka cyklu komedii kryminalnych „Kryminał pod psem” z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych (najnowszy tom to „Noc na blokowisku”). „Mamy morderstwo w Mikołajkach” to pierwsza część jej nowej, osadzonej na Mazurach serii „Kryminał z pazurem”, w której pierwsze skrzypce gra kotka Burbur. Nauczycielka kreatywnego pisania, prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze gatunkowej.
[Fot. – Przemysław Jendroska]


Zdjęcie przedstawia Roberta MałeckiegoRobert Małecki (ur. 1977) – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i autor poczytnych kryminałów. Uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.

Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za „Skazę”, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę” – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem („Najgorsze, dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”). Jest również autorem znakomicie przyjętego thrillera psychologicznego pt. „Żałobnica” oraz thrillera kryminalnego pt. „Zmora”.
[Fot. – Zuza Krajewska / Warsaw Creative]


Zdjęcie przedstawia Marcina ŻyndęSpotkanie poprowadzi Marcin Żynda – nauczyciel bibliotekarz, pracuje w Bibliotece Pedagogicznej im.  gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Prywatnie, a niekiedy i służbowo – miłośnik polskiego kryminału. Pasjonat miejskiego transportu zbiorowego, sportu żużlowego i miasta Grudziądza. Kolekcjoner niemal wszystkiego, co wiąże się z jego zainteresowaniami. Nie stroni od turystyki – szczególnie szlakiem zabytków techniki, przemysłu i architektury.
[Fot. Joanna Żynda]


Spotkanie będzie tłumaczone przez tłumacza PJM.

Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/TM5gDu7n1U2ij5Xp8